Szkoła podstawowa

korepetycje polski online kraków

Obecnie obowiązujący program nauczania polskiego w szkole podstawowej stawia uczniom spore wymagania, dlatego często wynikają u nich trudności w opanowaniu tego przedmiotu. Szczególnie w szóstej klasie, gdy zbliża się okres sprawdzianu kompetencji, wiele osób zauważa u siebie jakieś braki i zaniedbania w nauce języka ojczystego. Podczas korepetycji zapewniam przyswojenie obowiązkowego materiału, zarówno w dziedzinie literatury jak i podstaw gramatyki.

Szósta klasa to najwyższa pora, aby rozpocząć pracę nad rozwijaniem umiejętności pisemnej wypowiedzi, która przyda się choćby po to, żeby samemu poradzić sobie z zadaniem domowym, czy testem do gimnazjum.

Można z przykrością zauważyć, że Twoi rówieśnicy korzystając z Facebooka, Naszej klasy, czy rozmawiając poprzez Gadu-gadu prezentują nienajwyższy poziom wypowiedzi. Zadania są ubogie, z błędami gramatycznymi i ortograficznymi. Może jeszcze nie teraz, ale już niedługo zapragniesz z pewnością zabłysnąć na jakimś forum tematycznym, gdzie nie moża już sobie pozwolić na błędy, czy niestylistyczne wypowiedzi. Może nawet zachwycisz się pomysłem utworzenia własnego bloga. Teraz jest najlepsza pora, żeby zacząć pracować nad podnoszeniem poziomu swoich pisemnych i ustnych wypowiedzi. W końcu czeka Cię jeszcze sporo sprawdzanów tych umiejętności. Kończąc szóstą klasę na teście do gimnazjum spotkasz się z zadaniami w których będzie trzeba coś opisać lub opowiedzeć. Jak łatwo się domyślić ilość punktów, jaką zdobędziesz będzie uzależniona od jakości tego co napiszesz. W gimanazjum z kolei dzieci są już na tyle samodzielne w różnych sprawach, że nie wiem, czy będzie Ci wypadało prosić rodziców o pomoc w pisanu zadań domowych. Niestety, aby wypracować swój własny styl trzeba się trochę wysilić i z wyprzedzeniem zacząć ćwiczyć. W licemu będzie trzeba pisać już wypracowania, a potem jeszcze matura, gdzie ocenie poddawane jest nie tylko to co napiszesz, ale i to jak będzesz mówić podczas wygłaszania swojej prezentacji maturalnej. Jak w każdej sferze naszego życia najlepszą drogą do sukcesu, nawet gdy się ma talent, są systematyczne ćwiczenia pod opieką nauczyciela, który zwróci uwagę na pewne sprawy, pokaże wzorce i ukierunkuje Twoje wysiłki tak, aby wykorzystać czas nauki jak najbardziej efektywnie. Regularny kontakt z nauczycielem i konkretne rozmowy z nim sprawią, że szybko nabierzesz odpowiedniej sprawności w swoich wypowiedziach, pozbędziesz się tremy, nabierając pewności siebie, potrzebnej do publicznego ich prezentowania.

Słowa kluczowe:

 
 
 
 
 
 

korepetycje polski online
korepetycje polski kraków
korepetycje z języka polskiego
język polski korepetycje
język polski kraków
język polski lekcje prywatne

Comments are closed.